Türkiye'den İngiltere'ye gidecek yolcular ikinci gün PCR testi yerine "lateral flow" testi yaptırabilecek... ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ 
                                                           
 
 
  Türk Ekspres       
 
    English English  
 
  Duyuru: Türkiye'den İngiltere'ye gidecek yolcular ikinci gün PCR testi yerine "lateral flow" testi yaptırabilecek  
 
  Değerli Yolcularımız,

İngiltere, Türkiye'de ve "kırmızı liste"de olmayan ülkelerde İngiliz makamlarınca onaylanmış aşılardan biriyle (AstraZeneca, BioNTech, Moderna, Janssen) seyahatten en az 14 gün önce tam olarak aşılanmış yolcuların PCR testi yerine sürüntü testini (lateral flow-antijen) yaptırmasını kabul etmeye başlamıştır.

Böylece, İngiltere'ye varışı takip eden ikinci günde yaptırılması gereken PCR testi yerine ilk iki gün içerisinde sürüntü testinin (lateral flow-antijen) yaptırılması yeterli olacaktır.

Sözkonusu testlerin, özel test merkezlerinden seyahat öncesinde rezervasyonunun yaptırılması gerekmektedir. NHS tarafından yapılan testler bu amaçla kabul edilmemektedir.

İngiltere’de onaylı aşılarla aşılanmamış yolcuların ise varışları öncesinde son 72 saat içinde PCR testi yaptırmaları, İngiltere'ye varışlarını izleyen 10 gün süresince beyan edecekleri adreste karantinaya girmeleri ve karantinanın 2. ve 8. gününde PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Bu durumdaki yolcular, arzu etmeleri halinde, İngiltere'ye varışta ibraz edilen yolcu takip formunda (passenger locator form) belirtmek ve önceden rezerve ettirmek suretiyle beşinci gün test yaptırarak, karantinalarını erken sonlandırabilecektir.

İngiltere'ye girişe ilişkin düzenlemeler Birleşik Krallık Hükümeti resmi web sayfasında (https://www.gov.uk/guidance/travel-to-england-from-another-country-during-coronavirus-covid-19) yer almaktadır.

Süreçte sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

*Konuyla ilgili detaylı bilgi ve tüm sorularınız için lütfen Türk Ekspres Seyahat Danışmanları ile iletişime geçiniz.

Saygılarımızla
Türk Ekspres
 
 
 
  Facebook Twitter Linkedin Instagram  
 
 
www.turkekspres.com.tr | pr@turkekspres.com.tr
 
Türk Ekspres Havacılık ve Turizm A.Ş.
Altunizade Mah. Mahir İz Cad. No:19 Detay Plaza B Blok K:3, 34662 Üsküdar / İstanbul, Türkiye
Tel: 0850 811 09 47

© Her Hakkı Saklıdır.
 
İletiyi tarayıcıda görüntülemek için tıklayın. Abonelikten ayrılmak için tıklayın.


Bu içerik MailGraf aracı hizmet sağlayıcısı kullanılarak iletilmiştir.


MailGraf